انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته

کوتاهی در تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی مغایر با سیاست‌های کلان حمل‌ونقل است

خانه » اخبار سایت » اخبار ریلی » کوتاهی در تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی مغایر با سیاست‌های کلان حمل‌ونقل است

دبیر «انجمن صنفی شرکت­های حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته» عنوان کرد

این نوع تصمیم­‌گیری‌­های یک‌جانبه که شریک تجاری خود را از فرایند تصمیم­‌گیری حذف کنیم، زیبنده دولت محترم و بخش حمل‌ونقل کشور نیست و برخلاف رفتار حرفه‌ای حاکم بر فضای کسب­‌و­کار و تفاهم‌نامه‌‌ها و قراردادهای بین شرکت راه‌آهن و بخش‌ خصوصی به حساب می ­آید

به گفته دبیر «انجمن صنفی شرکت­‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته» مصوبه اخیر هیئت‌­مدیره شرکت راه­‌آهن­ و تعیین نرخ 10 ریالی برای انجام خدمات تعمیرات جاری واگن‌­های باری عبوری بخش خصوصی بدون هماهنگی قبلی با شرکت‌های خصوصی حمل‌و­نقل ریلی و انجمن صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز مجید بابایی‌ افزود: این نوع تصمیم­‌گیری‌­های یک‌جانبه که شریک تجاری خود را از فرایند تصمیم­‌گیری حذف کنیم، زیبنده دولت محترم و بخش حمل‌ونقل کشور نیست و برخلاف رفتار حرفه‌ای حاکم بر فضای کسب­‌و­کار و تفاهم‌نامه‌‌ها و قراردادهای بین شرکت راه‌آهن و بخش‌ خصوصی به حساب می ­آید.

 بابائی اضافه کرد: به همین دلیل است که سال‌هاست بر تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی تاکید داشته‌ایم. بدون حضور چنین نهادی بخش دولتی ریلی خود را ملزم نمی‌­داند تا منافع خود را با منافع بخش­ خصوصی به‌طور کامل گره بزند و با وجود محدودیت‌­های مالی و بودجه­‌ای در بدنه دولت هرگاه که با کسری منابع مواجه شود به ­جای رفتاری مشابه بخش جاده‌­ای که دولت تمام و کمال هزینه‌های نگه‌داری شبکه جاده‌­ای را می­‌پردازد، در بخش ریلی همواره نیم‌نگاهی به منابع بخش خصوصی داشته­ باشد.

او اضافه کرد: بدیهی است اگر توسعه بخش ریلی را در سایه مشارکت حداکثری بخش خصوصی امکان‌پذیر بدانیم رویکرد موجود نمی­‌تواند نتیجه برد-برد و مطلوبی­ برای طرفین و بخش ریلی کشور داشته باشد.

 مصوبه مورخ25 مردادماه هیئت مدیره شرکت راه‌­آهن علی­‌رغم اعتراض شرکت‌های حمل­‌ونقل ریلی و انجمن صنفی در مورخ 26 شهریورماه طی نامه‌ای توسط معاونت بهره‌برداری و سیر ­و حرکت راه‌آهن به مرحله اجرا درآمده است.

photo_2017-09-20_12-39-28

لینک کوتاه : https://rtcguild.ir/?p=2125&preview=true

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

تبریک پنج تشکل حمل و نقل ریلی کشور به مسعود پزشکیان

تین نیوز تشکل های انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته، انجمن صنایع ریلی ایران، انجمن Read more

ماده 12 هیچ گشایشی برای شرکت های ریلی ایجاد نمی کند

تین نیوز در سال 1401 مجموع واگن‌های باری و مسافری تولید و عرضه شده به صنعت ریلی بالغ بر 1800 Read more

ابلاغ نرخ تعمیرات واگن‌های باری با افزایش 72 درصدی

تین نیوز پس از توافق نمایندگان انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته با انجمن صنایع Read more