کوتاهی در تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی مغایر با سیاست‌های کلان حمل‌ونقل است

بازگشت به نوشته‌ها

کوتاهی در تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی مغایر با سیاست‌های کلان حمل‌ونقل است

دبیر «انجمن صنفی شرکت­های حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته» عنوان کرد

این نوع تصمیم­‌گیری‌­های یک‌جانبه که شریک تجاری خود را از فرایند تصمیم­‌گیری حذف کنیم، زیبنده دولت محترم و بخش حمل‌ونقل کشور نیست و برخلاف رفتار حرفه‌ای حاکم بر فضای کسب­‌و­کار و تفاهم‌نامه‌‌ها و قراردادهای بین شرکت راه‌آهن و بخش‌ خصوصی به حساب می ­آید

به گفته دبیر «انجمن صنفی شرکت­‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته» مصوبه اخیر هیئت‌­مدیره شرکت راه­‌آهن­ و تعیین نرخ 10 ریالی برای انجام خدمات تعمیرات جاری واگن‌­های باری عبوری بخش خصوصی بدون هماهنگی قبلی با شرکت‌های خصوصی حمل‌و­نقل ریلی و انجمن صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز مجید بابایی‌ افزود: این نوع تصمیم­‌گیری‌­های یک‌جانبه که شریک تجاری خود را از فرایند تصمیم­‌گیری حذف کنیم، زیبنده دولت محترم و بخش حمل‌ونقل کشور نیست و برخلاف رفتار حرفه‌ای حاکم بر فضای کسب­‌و­کار و تفاهم‌نامه‌‌ها و قراردادهای بین شرکت راه‌آهن و بخش‌ خصوصی به حساب می ­آید.

 بابائی اضافه کرد: به همین دلیل است که سال‌هاست بر تشکیل نهاد تنظیم مقررات ریلی تاکید داشته‌ایم. بدون حضور چنین نهادی بخش دولتی ریلی خود را ملزم نمی‌­داند تا منافع خود را با منافع بخش­ خصوصی به‌طور کامل گره بزند و با وجود محدودیت‌­های مالی و بودجه­‌ای در بدنه دولت هرگاه که با کسری منابع مواجه شود به ­جای رفتاری مشابه بخش جاده‌­ای که دولت تمام و کمال هزینه‌های نگه‌داری شبکه جاده‌­ای را می­‌پردازد، در بخش ریلی همواره نیم‌نگاهی به منابع بخش خصوصی داشته­ باشد.

او اضافه کرد: بدیهی است اگر توسعه بخش ریلی را در سایه مشارکت حداکثری بخش خصوصی امکان‌پذیر بدانیم رویکرد موجود نمی­‌تواند نتیجه برد-برد و مطلوبی­ برای طرفین و بخش ریلی کشور داشته باشد.

 مصوبه مورخ25 مردادماه هیئت مدیره شرکت راه‌­آهن علی­‌رغم اعتراض شرکت‌های حمل­‌ونقل ریلی و انجمن صنفی در مورخ 26 شهریورماه طی نامه‌ای توسط معاونت بهره‌برداری و سیر ­و حرکت راه‌آهن به مرحله اجرا درآمده است.

photo_2017-09-20_12-39-28

لینک کوتاه : https://rtcguild.ir/?p=2125&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها