کارگروه صنایع و راه آهن تشکیل می‌شود

بازگشت به نوشته‌ها

کارگروه صنایع و راه آهن تشکیل می‌شود

توافق در نشست مشترک کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن:

کارگروه کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن با حضور دو نفر از اعضای کمیسیون صنایع ، دو نفر از نمایندگان شرکت راه آهن و دو نفر به نمایندگی از بخش خصوصی تشکیل شود و در دو ماه آینده این کارگروه نتیجه کار خود را با حضور وزیر راه و مدیرعامل راه آهن بررسی کنند.

نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن و اعضای هیات مدیره عصر دیروز در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد.

به نقل از تین‌نیوز، در این جلسه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با تشریح چالش‌های حوزه حمل‌و‌نقل ریلی، از برنامه این وزارتخانه برای ایجاد شبکه لجستیک ایران خبر داد و خواستار پشتیبانی نمایندگان مجلس و اعضای این کمیسیون از برنامه‌های وزارت راه و شهر سازی و راه‌آهن شد.

وی هم‌چنین به تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهر سازی در بخش راه‌آهن حومه‌ای اشاره و تاکید کرد: نرخ تورم تردد در بخش حمل و نقل ریلی بسیار کم‌تر از نرخ تورم در سطح جاده‌ای است و اگر قیمت سوخت واقعی شود مزیت صرفه جویی ریلی در مصرف سوخت بیش از پیش مشخص خواهد شد.

آخوندی در این جلسه هم‌چنین به پرسش‌های نمایندگان در مورد چالش‌ها و راهکارهای پیش‌روی حمل و نقل ریلی پاسخ داد.

درپایان این جلسه مقرر شد کارگروه کمیسیون صنایع مجلس و راه آهن با حضور دو نفر از اعضای کمیسیون صنایع ، دو نفر از نمایندگان شرکت راه آهن و دو نفر به نمایندگی از بخش خصوصی تشکیل شود و در دو ماه آینده این کارگروه نتیجه کار خود را با حضور وزیر راه و مدیرعامل راه آهن بررسی کنند.

همچنین به دنبال این جلسه، جلسه کارگروه ارتباطات با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار و سیدحمیده زرآبادی نماینده قزوین از اعضای کمیسیون صنایع برگزار شد.

لینک کوتاه خبر: https://rtcguild.ir/p=3328&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها