زیان 4.5 برابری DB Cargo آلمان در نیمه اول 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل

بازگشت به نوشته‌ها

زیان 4.5 برابری DB Cargo آلمان در نیمه اول 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل

شرکت [1]DB Cargo ( زیرمجموعه شرکت دویچه بان آلمان ) در نیمه ی اول سال 2018 ، متحمل 127 میلیون یورو زیان شده است .

« خبر منتشر شده در تاریخ 27/7/2018  در وبسایت www.railfreight.com »

در نیمه ی اول سال 2018 ، شرکت DB Cargo زیان عملیاتی به مبلغ 127 میلیون یورو قبل از بهره و مالیات (EBIT[2]) متحمل شده است. در دوره ی مشابه سال قبل میزان خسارت زیرمجموعه ی حمل و نقل باری شرکت دویچه بان 28 میلیون یورو بوده است.

عملکرد ترافیکی برحسب تن-کیلومتر 6.7 درصد نزول داشته است. با توجه به عملکرد ضعیف DB Cargo ، نتایج EBIT در شرکت مادر (دویچه بان) نیز تا 17.4 درصد کاهش یافت و به 974 میلیون یورو رسید. با این حال، شرکت راه آهن گفت که حجم گردش مالی با 2.8 درصد افزایش به 21.5 میلیارد یورو رسیده است.

تجدید ساختار

شرکت DB Cargo سالهای زیادی است که درگیر تجدید ساختار می باشد. حمل و نقل بار توسط راه آهن تحت فشار است و DB Cargo با فعالیت های زیان ده ، مانند جابجایی واگن ها ، دست و پنجه نرم می کند. از آنجایی که تعداد واگن‌ها کم است ، مدیریت این واگن ها هزینه ی عملیات مانور بسیار بالایی را در پی دارد. به عنوان مثال این واگن ها باید از محموله های کشتی بسیار بزرگ جمع آوری شده و در جای دیگری به شکل یک قطار کامل مجددا تجمیع شوند.

در سال های گذشته، برنامه های استراتژیک DB Cargo تهیه شده اند، که درنهایت باید زمینه رشد مجدد را فراهم کنند. اگرچه این برنامه ها تاکنون اثربخشی خیلی کمی داشته است. [3]

[1] DB Cargo یک شرکت حمل بار ریلی اروپایی ( عمدتا آلمانی) می باشد که از بخش عملیات باری شرکت دویچه بان و تعدادی از شرکت های باری اروپایی تشکیل شده است. در سال 2009 بخش بزرگی به عنوان یک شرکت تابعی به نام DB Schenker Rail از دویچه بان جدا شد که بعدها در سال 2016 به DB Cargo تغییر نام داد.

[2] Earnings Before Interest and Taxes (EBIT)

[3] https://www.railfreight.com/business/2018/07/27/db-cargo-suffers-127-million-euros-loss-in-first-half-2018/

لینک کوتاه:https://rtcguild.ir/db-cargo-2/

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها