انحصار در اختیار راه آهن است

بازگشت به نوشته‌ها

انحصار در اختیار راه آهن است

تین نیوز

پیش‌نشست‌ همایش سالانه بین ‌المللی تنظیم‌ گری و سیاست‌ گذاری رقابت در ایران با موضوع تنظیم‌گری و توسعه رقابت در صنعت حمل و نقل ریلی 29 فروردین ماه در محل انجمن صنفی شرکت حمل و نقل ریلی به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، در این نشست با همکاری انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و اندیشکده ریل و پیشرفت به تحلیل ساختار صنعت حمل و نقل ریلی و تنظیم گری آن پرداخته شد.

سید محمدرضا سیدنورانی؛ رئیس شورای رقابت با حضور در این نشست خطاب به فعالان اقتصادی بخش خصوصی ریلی کشور گفت: چون انحصار در اختیار راه آهن است، بخش خصوصی مجبور است جلوی راه آهن کوتاه بیاید! این چه عدالتی است؟ تعجبم از مدیرعامل حافظ قرآن راه آهن کشور است!

به گفته وی شرکت های حمل ونقل ریلی یک سری سرمایه گذاری انجام داده و گیر افتاده اند؛ کالا و خدمت این شرکت ها با انحصار خرید مواجه است  و خرید محصول آنان فقط با راه آهن اتفاق می افتد چون ریل در انحصار راه آهن است وبر طبق قرار داد مجبور هستند کوتاه بیایند. این انحصار خلاف صریح عدالت است؛ حال می خواهد مسئولان خوششان بیاید یا نیاید.

سیدنورانی متذکر شد: در مقابل این بی عدالتی تعجبم از مدیرعامل حافظ قرآن راه آهن کشور است!

رئیس شورای رقابت در پایان از فعالان بخش خصوصی در حوزه حمل ونقل ریلی خواست که به فعالیت خود ادامه داده و صحنه فعالیت را ترک نکنند چرا که دولت بودجه ندارد و قادر به ایفای نقش شما نیست.

 

 

 

 

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها