عملکرد 20 ساله ی اصلاحات راه آهن آلمان و دویچه بان

بازگشت به نوشته‌ها

عملکرد 20 ساله ی اصلاحات راه آهن آلمان و دویچه بان

انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته منتشر کرد:

عملکرد 20 ساله ی اصلاحات راه آهن آلمان و دویچه بان

ترجمه گزارش:
“20years of German rail reform and Deutsche Bahn AG”, Jan 2014

این گزارش به سفارش DB و توسط شرکت RolandBerger تهیه گردیده است. شرکت رولندبرگر مشاور و طراح رفرم ریلی راه آهن آلمان در سال 94 میلادی بوده است که از سال 1395 با راه آهن ایران نیز در خصوص طراحی ساختار صنعت ریلی ایران همکاری داشته است.
در این گزارش عملکرد حمل و نقل ریلی کشور آلمان از ابتدای شروع اصلاحات در سال 1994 تا سال 2012 مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش وضعیت بخش ریلی آلمان قبل و بعد از اصلاحات به تصویر کشیده شده است. موضوعاتی نظیر تغییر گسترده قوانین, بهره وری منابع, چگونگی دسترسی غیر تبعیض آمیز به شبکه, افزایش رقابت و تغییرات درآمدی راه آهن آلمان و بخش غیر دولتی در پی اصلاحات در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است.

انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی قبلا گزارشی از نتایج رفرم در راه آهن آلمان را که توسط CENTRE ON REGULATION IN EUROPE تهیه گردیده بود و نگاهی از بیرون به این اصلاحات داشت را ترجمه و منتشر نموده است. گزارش حاضر از این جهت که توسط طراح تجدید ساختار راه آهن آلمان تهیه گردیده است (شرکت رولندبرگر) حاوی نکات متفاوتی است که مطالعه آن هم برای محققین حوزه طراحی ساختار و هم برای متولیان تجدید ساختار صنعت ریلی ایران مفید خواهد بود.

برای دریافت فایل کلیک کنید.

لینک کوتاه:  https://rtcguild.ir/?p=2943&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها