راه‌اندازی خط مسافری ایران و پاکستان درگرو تکمیل زیرساخت‌ها

بازگشت به نوشته‌ها

راه‌اندازی خط مسافری ایران و پاکستان درگرو تکمیل زیرساخت‌ها

معاون مسافری راه‌آهن مطرح کرد

تاخیر قطارهای مسافری از مبدا تا مقصد حدود ۲۵ دقیقه است

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: میزان تاخیر قطارهای مسافری از مبدا کمتر از ۳۰ ثانیه و همچنین میزان تاخیر از مبدا تا مقصد به‌طور متوسط حدود ۲۵ دقیقه است.

به نقل از «ایرنا» سیدمیرحسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه‌ریزی‌های زیادی از سوی راه‌آهن جمهوری اسلامی برای ارتقای کیفیت بخش سیر مسافری کشور انجام شد تا میزان تاخیر قطارها کاهش پیدا کند. وی درباره راه‌اندازی قطار مسافری زاهدان – پاکستان گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رایزنی‌هایی را با مسوولان این کشور برای راه‌اندازی خط مسافری انجام داده است. موسوی ادامه داد: راه‌اندازی خط مسافری میان ایران و پاکستان مستلزم تکمیل زیرساخت‌ها نظیر بازسازی خطوط ریلی از کویته تا میرجاوه و همچنین ساخت خط نرمال از میرجاوه تا زاهدان است که این موضوع درحال پیگیری است. معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد تا پس از تکمیل زیرساخت‌های لازم خط مسافری از کویته پاکستان به تهران – مشهد و حتی شلمچه را راه‌اندازی کند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه سرعت قطارها از زاهدان تا بم به‌ویژه در محدوده شوره گز به کندی انجام می‌شود چه تدابیری اندیشیده شده است، گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی برای برطرف کردن این مشکل مشاورانی را برای بررسی این موضوع به‌کار گرفته است. معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی اظهار کرد: هم اینک این مشاوران در حال بررسی این موضوع هستند تا یک برنامه عملیاتی برای جلوگیری از ورود ماسه بر روی ریل به این نهاد ارائه دهند. موسوی ادامه داد: چنانچه اقتصادی بودن این پروژه از طرف مشاوران تایید شود اقدامات لازم در این زمینه در دستور کار راه‌آهن قرار می‌گیرد. وی درباره سفرهای نوروزی نیز افزود: همچون سال‌های گذشته سعی خواهیم کرد تا برنامه‌های متنوعی را در ایستگاه‌های راه‌آهن سراسر کشور برای رضایتمندی مسافران انجام دهیم. موسوی ادامه داد: با افزایش بهره‌وری سعی خواهیم کرد که نسبت به پارسال، ظرفیت‌های افزایش تعداد سفر در همه شهرستان‌های کشور را ایجاد کنیم. این مسوول در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام واگن‌های مسافری در اختیار بخش خصوصی‌ هستند، مذاکراتی با این شرکت‌ها برای بهسازی واگن‌های مسافری انجام شده است و منتظر اعلام برنامه‌های آنان در این زمینه هستیم.

 لینک کوتاه :https://rtcguild.ir/?p=2522&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها