انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ و نقل ریلی و خدمات وابسته در مسیر تجدید ساختار

بازگشت به نوشته‌ها

انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ و نقل ریلی و خدمات وابسته در مسیر تجدید ساختار

به نقل از تین نیوز / دبیرانجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته بر ضرورت تجدید ساختار در بدنه ذی‌نفعان بخش ریلی و از جمله انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و نقل ریلی تاکید کرد.

دبیرانجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته از برنامه تجدید ساختار انجمن خبر داد.

  مجید بابایی با اشاره به تغییرات گسترده بین‌المللی در روند توسعه فناوری‌ها و دانش حوزه ریلی از یک سو و ضرورت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی کشور و تغییرات سریع محیط‌های کسب‌و‌کار که بخش ریلی را نیز در‌بر خواهد‌گرفت، بر ضرورت تجدید ساختار در بدنه ذی‌نفعان بخش ریلی و از جمله انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و نقل ریلی تاکید کرد.

بابایی اعلام کرد : در همین راستا تدوین برنامه راهبردی انجمن از ابتدای سال 1396 در دستور کار قرار گرفته و نتایج فاز اول این برنامه به تصویب هیئت مدیره انجمن نیز رسیده است. تدوین چشم انداز، بیانیه ماموریت، اهداف کلان و سیاست های شش گانه راهبردی، بخشی از خروجی‌های فاز اول این برنامه است. در ادامه نیز در فاز دوم برنامه در حال تدوین استراتژی‌ها و برنامه‌های عملیاتی هم‌سو با اهداف و سیاست‌های راهبردی انجمن هستیم.

او به اصلاح ساختار سازمانی انجمن به‌عنوان یک اولویت مهم اشاره کرد و افزود: تجدید ساختار کارگروه‌های تخصصی، ایجاد شورای سیاست‌گذاری حمل‌و‌نقل ریلی، تشکیل گروه مطالعات حمل‌و‌نقل ریلی و پایش فضای کسب‌‌و کار، تقویت کانال‌های رسانه‌ای و تقویت دبیرخانه انجمن از دیگر اقداماتی است که در این راستا تاکنون صورت گرفته است.

بابایی اضافه کرد: در همین خصوص در ادامه استقرار سیستم مدیریت کیفیت، استقرار نظام آموزشی و ارتقاء مهارت و ایجاد بسترهای تعاملی مبتنی بر وب به منظور ارتباط بهتر با اعضا و دیگر ذی‌نفعان بخش در دستور کار انجمن قرار دارد.

دبیرانجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی گفت: یکی از موضوعات مهم  که در برنامه راهبردی انجمن به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته‌ بازگرداندن و تسهیم برخی از اختیارات متناسب با وظائف بخش خصوصی به انجمن است که هم‌اکنون به‌دلیل برخی تفسیرهای نادرست در سالیان ابتدایی خصوصی‌سازی در زمره وظایف حاکمیتی قرار گرفته است. از جمله می توان به موضوعاتی نظیر صدور پروانه فعالیت برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی، صدور مجوز فعالیت مدیران فنی شرکت‌ها و صدور مجوز نمایندگی فروش بلیت اشاره کرد.

بابایی ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر نتایج طرح تحول ساختاری صنعت و شرکت راه‌آهن با رویکرد حضور حداکثری بخش خصوصی اعلام شود تا طرح تجدید ساختار حمل‌و‌نقل ریلی در دولت دوازدهم به سرانجام خوبی برسد.

 

 

لینک کوتاه:  https://rtcguild.ir/?p=2076&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها