کمک 500 میلیاردی بازار سرمایه به حمل‌ونقل ریلی

بازگشت به نوشته‌ها

کمک 500 میلیاردی بازار سرمایه به حمل‌ونقل ریلی

همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی97

کمک 500 میلیاردی بازار سرمایه به حمل‌ونقل ریلی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: تا به امروز حدود 500 میلیارد تومان بازار سرمایه به تأمین مالی ریلی کشور کمک کرده است.

به نقل از خبرنگار تین‌نیوز، شاپور محمدی در حاشیه برگزاری اولین همایش سرمایه‌گذاری و تأمین مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: امروز تفاهم‌نامه بسیار خوبی بین سازمان بورس و اوراق بهادار و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.

وی در ادامه گفت: در حالی این تفاهم‌نامه به امضا رسید که در گذشته بین سازمان بورس اوراق بهادار و راه‌آهن همکاری وجود داشت و از سال 90 سازمان بورس و اوراق بهادار در تأمین مالی واگن‌ها و لوکوموتیو با راه‌آهن همراهی کرده است.

طبق گفته محمدی، تا امروز حدود 500 میلیارد تومان بازار سرمایه به تأمین مالی ریلی کشور کمک کرده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این‌که ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه حمل‌ونقل ریلی وجود دارد، گفت: ظرفیت‌های حمل‌ونقل ریلی ما امروز بسیار بالاتر از عددهایی است که از آن صحبت می‌کنیم و از طرف دیگر بازار سرمایه نیز ظرفیت‌های به‌مراتب بالاتری دارد که می‌تواند به این حوزه کمک بسیاری کند.

محمدی با بیان این‌که بازار سرمایه هم به لحاظ ریالی و هم به لحاظ تنوع ابزارهای مالی ظرفیت خوبی دارد، تصریح کرد: ما تاکنون صکوک اجاره را برای راه‌آهن برای اجاره لوکوموتیوها و واگن‌ها استفاده کرده‌ایم و درگذشته نیز بازار سرمایه برای تأمین سرمایه اجاره هواپیما برای هواپیمایی ماهان را منتشر کرده است.

او گفت: سازمان بورس تاکنون در حوزه حمل‌ونقل تنها صکوک اجاره را منتشر کرده است این در حالی است که اوراق منفعت، وکالت،مشارکت و سایر اوراق دیگر می‌توانند در این حوزه برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل استفاده شود.

لینک کوتاه منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-178349
لینک کوتاه خبر: https://rtcguild.ir/news-2059-3

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها