مدیرعامل شرکت راه‌آهن: دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای مشارکت در طرح‌های مرکز جهادی پیشرفت

بازگشت به نوشته‌ها

مدیرعامل شرکت راه‌آهن: دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای مشارکت در طرح‌های مرکز جهادی پیشرفت

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از ساخت ۴ هزار قطعه ریلی از سوی تولیدکنندگان داخل خبر داد و از شرکت‌های دانش بنیان به منظور مشارکت در طرح‌های مرکز جهادی پیشرفت، دعوت به عمل آورد.
به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، سعید رسولی مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، از راه اندازی سامانه‌ای در این شرکت با هدف تامین قطعات شبکه حمل و نقل ریلی کشور خبر داد و گفت: این سامانه دو بخش دارد. یک بخش آن مربوط به قطعاتی است که در داخل ساخته شده و بخش دیگر مربوط به قطعاتی است که هنوز در کشور تولید نشده است.

وی با تاکید بر اینکه این سامانه در دسترس عموم قرار دارد، افزود: هم اکنون در بخش قطعات ساخت داخل این سامانه، حدود ۴ هزار قطعه ریلی ارایه شده است که افراد و شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به این بخش قطعه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رسولی گفت: بخش دوم این سامانه، مربوط به قطعاتی است که نیاز آن وجود دارد؛ اما هنوز در داخل کشور تولید نشده است.

مدیر عامل شرکت راه آهن، برخی از ویژگی‌های این سامانه جدید را برشمرد و اظهار کرد: این سامانه با این هدف طراحی شده است تا مصرف کنندگان شبکه‌های ریلی کشور که اغلب شامل کارخانجات سازنده و کارخانجات تعمیر و نگهداری ناوگان می‌شوند، بتوانند به منظور تامین قطعات یدکی مورد نیاز مجموعه‌های‌شان، با مراجعه به سامانه؛ چنانچه قطعه مورد نیازشان وجود داشت، آن را تهیه نمایند و اگر هم ساخته نشده بود، ثبت سفارش کنند تا از سوی تولیدکنندگان ساخته شود.

رسولی تصریح کرد: چنانچه امکان ساخت قطعه‌ای در داخل کشور وجود داشته باشد، شرکت راه آهن به هیچ عنوان اجازه واردات آن را نمی‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: از شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان صنعت حمل و نقل ریلی کشور دعوت به عمل می آوریم تا به منظور خودکفایی در این صنعت، با مرکز جهادی پیشرفت راه آهن، مشارکت و همکاری کنند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها