با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد: مرحله پنجم بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در کشور

بازگشت به نوشته‌ها

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد: مرحله پنجم بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در کشور

با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن، مراسم پنجمین مرحله بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید با ورود ۷۰ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار دوماهنامه ندای حمل و نقل ریلی مراسم پنجمین مرحله بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید با ورود ۷۰ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی کشور با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن در سالن اجلاس ساختمان راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. مدیران شرکت های واگن پارس، واگن سازی کوثر و پلور سبز به صورت ویدیو کنفرانس حضور داشتند. ارزش تولیدات این مرحله، ۷۳ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

در این مرحله ۵۹ دستگاه واگن باری نو، ۲ دستگاه واگن مسافری نو و ۹ دستگاه لکوموتیو بهسازی شده که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت های داخلی تولید شده، در مجموع برای ۱۹۳ نفر اشتغالزایی شده است.

گفتنی است شرکت های تجارت کوشش سپاهان، صنایع ملی مس ایران، جنرال مکانیک، آذرکیا تجارت، حمل ونقل ریلی رجا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ۶ شرکت سرمایه گذاراین ناوگان هستند که همه آنها در کارخانجات واگن پارس، واگن سازی کوثر، فولاد درخشان، پلور سبز، ایرکو و کارخانجات تعمیرات اساسی لکوموتیو تهران و بافق آماده شده است.

در سال جهش تولید امسال در پنج مرحله ۳۲۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵۲ درصد افزایش نشان می دهد.

در مرحله نخست امسال و در فروردین ماه سال جاری، ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان، در مرحله دوم ۸۸ دستگاه به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان، در مرحله سوم ۶۵ دستگاه به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان، در مرحله چهارم امسال ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و در پنجمین مرحله ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۷۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

با بهره برداری از این ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی، در مجموع امسال ۳۲۹ دستگاه انواع ناوگان ( لکوموتیو، واگن باری و مسافری) به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری وارد شبکه ریلی کشور شدند.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان وارد خطوط ریلی کشور شدند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها