5 هزار واگن حمل بار توسط بخش خصوصی تولید می‌شود

بازگشت به نوشته‌ها

5 هزار واگن حمل بار توسط بخش خصوصی تولید می‌شود

شرکت راه‌آهن به 5000 دستگاه واگن حمل بار نیاز دارد. برای این نیاز قرار است مکانیزیمی فراهم شود که حدود 4 سازنده فعال داخلی در بحث واگن باری بتوانند آن را تولید کنند.

شرکت راه‌آهن به 5000 دستگاه واگن حمل بار نیاز دارد. برای این نیاز قرار است مکانیزیمی فراهم شود که حدود 4 سازنده فعال داخلی در بحث واگن باری بتوانند آن را تولید کنند. محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت درباره این موضوع گفت: تفاهمی با راه‌آهن در حال انجام است که نیاز به این واگن‌ها از مسیر تولید داخلی انجام شود.

صالحی نیا ادامه داد: با توجه به امکاناتی که وجود دارد، بحث تأمین مالی مطرح‌شده بود، اگر بتوانیم به‌صورت تسهیلات بلندمدت درواقع منابع را پیش‌بینی کنیم، با توجه به امکانات داخلی کشور، می‌توانیم سازندگان داخلی را فعال کنیم. به‌هرحال شرکت‌های بخش خصوصی با راه‌آهن قرارداد دارند، درواقع واگن متعلق به بخش خصوصی است اما مجوز سیر را از راه‌آهن می‌گیرند.

به گفته معاون وزیر صنعت، اگر این تفاهم انجام شود، شرکت‌های بخش خصوصی این انگیزه را پیدا می‌کنند که به‌صورت تسهیلات بلندمدت این واگن‌ها را از داخل خریداری کنند.

صالحی نیا همچنین تأکید کرد: ما در حال پیش بری ماجرا با یکدیگر هستیم. با توجه به دستوراتی که داده‌شده است و تفاهمی که بین آقای آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و آقای نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت حاصل می‌شود می‌توانیم با همکاری بانک‌ها این تسهیلات را تأمین کنیم.

بر اساس صحبت‌های او، به‌هرحال 5 هزار دستگاه واگن قابلیت خوبی است و حداقل ظرفیت بین 2 تا 3 سال چند واحد تولیدی کشور را می‌پوشاند.

صالحی نیا گفت: امیدواریم با تفاهمی که قرار است اتفاق افتد، بتوانیم این کار را اجرایی کنیم.‌

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها