قرارداد ساخت ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری با مشارکت ایران و چین منعقد شد

بازگشت به نوشته‌ها

قرارداد ساخت ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری با مشارکت ایران و چین منعقد شد

در حضور وزیر راه و شهرسازی:

  قرارداد ساخت ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری دیزل الکتریک به ارزش ۷۰ میلیون یورو بین دو شرکت واگن پارس و البرز از ایران و شرکت دالیان چین در حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.

به نقل از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دقایقی پیش قرارداد ساخت ۵۰ واگن لوکوموتیو باری دیزل الکتریک میان شرکت‌های ایرانی واگن پارس و البرز با شرکت دالیان چین در حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و سید علی آقازاده، استاندار استان مرکزی به ارزش ۷۰ میلیون یورو در محل کارخانجات واگن پارس منعقد شد.

گفتنی است قرارداد ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری دیزل الکتریک شامل ۳ قرارداد می‌شود که قرارداد اول بین شرکت البرز و دو شرکت واگن پارس و دالیان چین، قرارداد دوم واگن پارس و دالیان و قرداد سوم به منظور انتقال فناوری تولید از دالیان چین به واگن پارس منعقد شد.

شایان ذکر است شرکت دالیان چین بزرگترین تولیدکننده لوکوموتیو دیزل الکتریک در چین است که بیشترین سابقه صادرات انواع لوکوموتیو در چین را دارد.

همچنین واگن پارس علاوه بر اینکه دارای  بزرگترین و کامل ترین سخت افزار تولید ناوگان ریل در ایران است سابقه همکاری با شرکت های فرانسوی و آلمانی برای تولید انواع لوکوموتیو، واگن و تجهیزات را دارد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه خبر: https://rtcguild.ir/?p=2917&preview=true

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها