وزیر راه و شهرسازی:توسعه و شکوفایی حمل و نقل ریلی در سال ۹۸

بازگشت به نوشته‌ها

وزیر راه و شهرسازی:توسعه و شکوفایی حمل و نقل ریلی در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت راه آهن گفت: امسال شاهد شکوفایی شرکت های راه آهن بودیم، بخشی از محور‌های مهم و زیرساختی در حوزه حمل و نقل بخش ریلی است و ما اهتمام ویژه برای توسعه زیرساخت‌ها و توسعه ناوگان و بالا بردن کیفیت خدمات راندمان و ضریب ایمنی داشته ایم.

محمد اسلامی بیان کرد: پاسخگویی برخط راه آهن هم اکنون باعث ایجاد اطمینان در بین مردم شده و این اقدامات ناشی از تلاش خستگی ناپذیر مدیران و اعضای هیئت مدیره بوده است.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه ما رضایتمندی مردم از صاحبان بار را فراهم کرده و حمل کالا و بار را تسهیل کرده ایم افزود: افزایش بهره وری، توسعه خطوط دوم توسعه ایستگاه‌ها و افزایش سهم بار در راه آهن تبدیل به یک استراتژی شده که ما آن را در دستور کار خود قرار داده ایم.

اسلامی با اشاره به اینکه اعتمادسازی بین سرمایه‌گذاران را فراهم کرده‌ایم گفت:۱۳۷۳۵ میلیارد ریال امروز سرمایه گذاری انجام شده و با این میزان سرمایه گذاری سهم جابجایی بار به ۱۶ میلیون تن در سال می‌رسد.

او توضیح داد: این افزایش سهم قابل توجه بار در راه آهن امسال برای ما بسیار مهم و ارزشمند بوده است .

او تاکید کرد: راه‌آهن امسال به دلیل تحریم‌ها با کاهش حجم ترانزیت روبرو بوده ، اما استقبال مردم در حوزه مسافری رشد چشمگیری داشته است.

اسلامی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا میزان جابه جایی مسافران کاهش یافته است و در صورتی که ویروس کرونا ایجاد نمی‌شد رکورد چشمگیری در جابجایی مسافران در تاریخ راه آهن ثبت می‌شد.

اسلامی تاکید کرد: ۵ استان به خطوط ریلی اضافه شده و ما شاهد افزایش کیفیت در حوزه ناوگان بوده ایم.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه امسال شاهد ورود واگن‌های نو و لوکومتیو‌های نو و بازسازی‌های با کیفیت بسیار زیاد در حوزه ریلی بوده ایم گفت: خط راه آهن دورود به اندیمشک بعد از یک دوره ۶۰ ساله بازسازی شد و این یک رکورد بسیار خوب در حوزه ریلی برای ما به شمار می‌رود.

او با بیان اینکه راندمان خط در این مسیر به کمتر از ۴۰ کیلومتر رسیده بود، اما با بازسازی‌های خط این میزان بسیار افزایش  یافت گفت: خط دوم در مسیر‌های مختلفی بعد از یک وقفه طولانی ایجاد شد و ما در اوایل سال آینده خط دوم کرج_ قزوین را  بهره‌برداری خواهیم کرد.

او با بیان اینکه قسط اول راه آهن چابهار به زاهدان را دریافت کرده ایم گفت: این پروژه فعال است و رکورد بسیار متفاوتی با اجرای پروژه‌ها در حوزه ریلی را دنبال خواهیم کرد.

اسلامی گفت: تحریم موجب شده که سایر اقدامات وابسته به بخش ریلی در بخش خارجی کاهش یابد و از سوی دیگر با عضویت ایران در اتحادیه جهانی راه آهن و امضای پروتکل حجم بالا ترانزیتی افزایش یابد.

وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: هم اکنون امروز جابجایی بار در حوزه حمل ونقلی ۱۰ میلیون تن است که ۲ میلیون تن آن مربوط به بخش ریلی است.

او افزود: با توجه به توسعه بنادر شمالی ایران و با توجه به اینکه ایران به عضویت کشور‌های USI درآمده کمک می‌کند که با توسعه بنادر شمالی کشور میزان ترانزیت ما در اقیانوس هند افزایش و سهم ترانزیت کشور به ۳۰ میلیون تن برسد.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها