معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: افتتاح ۵۶ پروژه حمل‌ونقل ریلی در دهه فجر

بازگشت به نوشته‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: افتتاح ۵۶ پروژه حمل‌ونقل ریلی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «۵۶ پروژه حمل‌ونقل ریلی در ۱۳ استان به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح می‌شود» گفت: چهار قرارداد نیز به ارزش حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان با بخش غیر دولتی در هفته جاری به امضا می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی، سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی  و مدیرعامل شرکت راه‌آهن با حضور در برنامه روی خط خبر شبکه خبر ضمن عرض تبریک به مناسب گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۵۶ پروژه حمل‌ونقل ریلی در طول دهه مبارک فجر در ۱۳ استان به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شوند.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل احداث خطوط فرعی و گذرگاه‌ها، رفع تقاطع‌های همسطح، بازسازی و بهسازی خطوط، نصب علائم و ارتباطات الکتریکی، ‌خدمات ایستگاهی و افتتاح مرکز  تعمیرات لکوموتیو در مشهد است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از امضا چهار قرارداد با بخش غیر دولتی در هفته جاری به ارزش حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این چهار قرارداد شامل تولید  ۶۰۰ دستگاه واگن دو محوره،‌۴۰۰ دستگاه واگن باری و‌ احداث ۳۰ کیلومتر  خط فرعی برای مس کرمان، احداث ۲۵ کیلومتر خط فرعی برای اتصال سه مجتمع فولادی به شبکه ریلی در یزد، توسعه ایستگاه سنگان و احداث ۷ کیلومتر خط فرعی برای پتروشیمی باختر است که بخشی از آن در سال جاری انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: با ورود ۴۵۶ دستگاه انواع واگن، لکوموتیو و خودکشش به ناوگان ریلی در ۹ماهه امسال، شاهد رشد ۹۳ درصدی ناوگان نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم که البته تا پایان سال جاری نیز تعداد قابل توجه دیگری به ناوگان ریلی کشور از تولیدات کارخانجات داخلی اضافه می‌شود.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها