معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد: ۴ اقدام مهم وزارت راه و شهرسازی در قبال مردم و کاربران حرفه‌ای حمل‌ونقل

بازگشت به نوشته‌ها

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد: ۴ اقدام مهم وزارت راه و شهرسازی در قبال مردم و کاربران حرفه‌ای حمل‌ونقل

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی به تشریح اقدامات انجام گرفته با توجه به شیوع بیماری کرونا از سوی این وزارتخانه نسبت به مردم و کاربران حرفه‌ای حمل‌‌ونقل کشور پرداخت و از مردم درخواست کرد به طور جد از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

 به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی که از طریق تماس تلفنی در برنامه تیتر امشب حضور داشت با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این وزارتخانه در راستای تسهیل شرایط حمل‌ونقل برای عموم مردم و دست اندرکاران حوزه حمل‌ونقل در شرایط فعلی اظهار داشت: در اولین اقدام به دستور وزیر راه و شهرسازی، امکان استرداد بلیت قطار و هواپیما بدون اعمال جریمه و خسارت فراهم شد.

وی افزود: در اقدام دیگر با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به‌منظور جلوگیری از اثرات سوء اقتصادی شیوع ویروس کرونا و کاهش زیان‌های دست‌اندرکاران امر ترانزیت کشور که بدلیل انسداد مرزهای بین‌المللی با توقف کامیون‌های حامل کالاهای ترانزیت خارجی مواجه شده اند، حسب وظایف ملی، اجتماعی و حرفه‌ای خود تصمیم گرفت، کلیه کانتینرهای پر و خالی مرتبط را که ضوابط اجرایی آن متعاقباً و رسما به استحضار خواهد رسید از پرداخت هزینه دیر کرد کانتینر معاف شدند.

آدم نژاد در ادامه بیان داشت: همچنین طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، پروانه فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل و کارگزاری منقضی در تمامی شقوق تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۹ تمدید می‌شوند.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی افزود: بستر اینترنتی تمدید کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر فراهم شده است و رانندگان عزیز می توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SMARTCARD.RMTO.IR نسبت به تمدید اعتبار کارت هوشمند اقدام کنند.

وی باتوجه به کاهش شدید سفر‌های داخلی و خارجی، به مسئولیت وزارت راه و شهرسازی در راهبری کمیته حمل‌‌ونقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: به رغم کاهش شدید سفرها به مردم توصیه می‌شود از انجام سفرهای غیرضروری به طور جد پرهیز کنند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها