فرمانده پلیس راه‌آهن : خطوط ریلی بزودی با پوشش تصویری زنده رصد می‌شوند

بازگشت به نوشته‌ها

فرمانده پلیس راه‌آهن : خطوط ریلی بزودی با پوشش تصویری زنده رصد می‌شوند

فرمانده پلیس راه آهن کشور از راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور خبر داد و گفت : با راه‌اندازی این مرکز، ایستگاه های راه‌آهن تهران و در آینده‌ای نزدیک سراسر خطوط ریلی در محدوده ایستگاه‌ها با پوشش تصویری زنده رصد خواهد شد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در حاشیه افتتاح و راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور با تشریح مزیت های بهره برداری از این مرکز، از اشراف واحد مرکز کنترل و فرماندهی پلیس راه‌آهن کشور بر ایستگاه ها ، همچنین هدایت و نظارت بر عملکرد کارکنان در هنگام بروز هرگونه حادثه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مرکز مانیتورینگ با امکان دسترسی به کلیه دوربین های مداربسته ایستگاه‌های راه‌آهن، آغاز به کار کرده است، افزود : با راه‌اندازی این مرکز، ایستگاه های راه‌آهن تهران و در آینده‌ای نزدیک سراسر خطوط ریلی در محدوده ایستگاه‌ها با پوشش تصویری زنده رصد خواهد شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور بیان کرد: ثبت نقشه توپوگرافی کلیه مسیرهای شبکه ریلی به صورت تفکیک شده و مکان‌نمایی دقیق کلیه ایستگاه‌های طول مسیر بر روی این نقشه از دیگر مزیت های فعالیت و راه اندازی مرکز مانیتورینگ است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشخص بودن فاصله کلیه واحدهای امدادی تا مراکز ایستگاهی در صورت بروز هر گونه حادثه خاص امکان هدایت و پیگیری برای ستاد پلیس راه آهن وجود دارد.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار اکبرشاهی گفت : با ثبت فراوانی جرایم ویژه شبکه ریلی در نقشه توپوگرافی، امکان شناسایی نقاط آسیب پذیر و پرحادثه به صورت کاربردی فراهم ‌آمده است و بر همین پایه پیاده‌سازی تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه را به اندازه چشمگیری آسان‌تر خواهد کرد.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها