برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع ریلی از 29 اردیبهشت

بازگشت به نوشته‌ها

برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع ریلی از 29 اردیبهشت

ترابران
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع ریلی تهران 1403 در آخر اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: «روسیه و چین تنها کشورهایی هستند که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.»

به گزارش پایگاه خبری ترابران، رحمت‌الله پوربابایی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی در گفت‌وگو با ترابران از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع ریلی تهران 1403 از 29 اردیبهشت تا یکم خرداد خبر داد.

او در پاسخ به این سوال که چه کشورهایی در این نمایشگاه شرکت می‌‌کنند، گفت: «هنوز نهایی نشده اما به صورت معمول چینی‌ها و روس‌ها مستفیم یا غیرمستقیم در نمایشگاه شرکت می‌کنند اما بعید است کشورهای دیگری در نمایشگاه حضور یابند. با این حال ما تلاش کردیم کشورهایی دیگری مانند هند هم در این نمایشگاه شرکت کنند.»

اگر راه‌آهن دخالت نکند؛ هماهنگی‌ها بهتر انجام می‌شود

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی در ادامه به بیان مشکلات نمایشگاه در سال‌های قبل و بدعت‌گذاری راه‌آهن در برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و گفت: «در تقویم نمایشگاهی انجمن صنفی مسئول برگزاری نمایشگاه ریلی است اما متاسفانه در سال‌های قبل راه‌آهن در برگزاری نمایشگاه دخالت کرد و وزن خود را بالا برد.»

پوربابایی با تاکید بر اینکه آنچه برای انجمن اهمیت دارد برگزاری نمایشگاه است نه اینکه چه کسی متولی برگزاری است، یادآور شد: «در ۲ سال گذشته نابسامانی‌هایی در تاریخ برگزاری نمایشگاه به وجود آمد. معمولا ما اواخر ادیبهشت ماه را برای برگزاری نمایشگاه پیشنهاد می‌دهیم. اما در ۲ سال گذشته مقداری ناهماهنگی به وجود آمد.»

او توضیح داد: «سال گذشته هم راه‌آهن به‌عنوان یک شرکت دولتی در برگزاری نمایشگاه دخالت کرد و قصد داشت مجری و زمان برگزاری را تغییر دهد. مشکل این است که اگر راه‌آهن دخالت نکند و خود ما هماهنگی‌ها را انجام دهیم بهتر است.»

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی تاکید کرد: «کسی قصد ندارد نمایشگاه را صاحب شود و انجمن هم به هیچ عنوان چنین نیتی در سر ندارد. تنها هدف ما این است که نمایشگاه به بهترین شکل و با هماهنگی کامل برگزار شود.»

او افزود: «هدف ما برگزاری نمایشگاه به بهترین نحو است. البته در همه امور هر چقدر دخالت دولت کمتر باشد، کار سهل‌تر پیش می‌رود و هرجا دولت دخالت کرده، مشکل به وجود آمده است.»

برگزاری جلسات منظم با راه‌آهن برای نمایشگاه

پوربابایی افزود: «به دلیل این ناهماهنگی‌ها سال گذشته همزمان با برگزاری نمایشگاه جلساتی برگزار و توافق شد که هفته آخر اردبیبهشت ۱۴۰۳ نمایشگاه ریلی برگزار شود. به عبارتی تقویم نمایشگاه امسال، سال گذشته با سازمان توسعه بسته شد.»

او گفت: «هماهنگی‌ها برای برگزاری نمایشگاه امسال نسبتا بهتر از سال گذشته است و جلسات منظم بین انجمن‌ها و شرکت‌های برگزارکننده و راه آهن برگزار شده و امید است امسال چنین مشکلی به وجود نیاید.»

 

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها