افزایش ۱۴ درصدی حمل بار ریلی

بازگشت به نوشته‌ها

افزایش ۱۴ درصدی حمل بار ریلی

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن گفت: عملکرد حمل‌ونقل شبکه ریلی بار حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است.

ابراهیم محمدی گفت: عملکرد حمل‌ونقل شبکه ریلی بار در ۹ ماه امسال ۳۰ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: عملکرد شبکه ریلی بار از لحاظ تن – کیلومتر از ۱۸ میلیارد تن کیلومتر مدت مشابه پارسال به ۲۱ میلیارد تن کیلومتر رسیده است.

وی گفت: کل بار جابجا شده با ریل در سال گذشته ۳۵ میلیون تن بوده است که پیش‌بینی می‌شود امسال به ۳۹ میلیون تن برسد.

محمدی گفت: امسال حمل مواد معدنی رشد خوبی داشته است و در جاهایی که جاده موازی ریل بوده ۵۰ درصد و در بقیه جاها حمل مواد معدنی ۳۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: قیمت حمل بار در کشور نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر است و هر تن بار در کشور با ۱.۷ سنت دلار جابجا می‌شود که در کشورهای دیگر ۲.۴ سنت است.

محمدی گفت: جابجایی هر تن کیلومتر بار اجاره‌ای روی ریل تقریباً ۸۱ تومان به نفع اقتصاد ملی است.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن افزود: ایمنی، سازگاری با محیط‌زیست، سوخت کمتر و تناسب با اقتصاد توسعه‌ای از ویژگی‌های حمل بار با قطار است و در ۹ ماه سال جاری حمل بار در داخل حدود ۱۵ درصد بوده است.

محمدی گفت: بازار حمل‌ونقل ریلی این روزها با رونق مواجه شده و تعداد قطارهایی که از زاهدان به کویته پاکستان بار حمل کرده از ۱۵ قطار به ۵۰ قطار افزایش‌یافته است.

وی افزود: ترانزیت گوگرد هم به ۱.۵ میلیون تن رسیده است.

بر اساس اخبار خبرگزاری صداوسیما، محمدی در پایان گفت: ۷۴ قطار برنامه‌ای حمل بار داریم که سر ساعت حرکت می‌کنند و درصورتی‌که تأخیر داشته باشند، جریمه می‌شوند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها