وزیر راه و شهرسازی: نقش لجستیک در سهم بزرگ ایران از اقتصاد منطقه و جهان

بازگشت به نوشته‌ها

وزیر راه و شهرسازی: نقش لجستیک در سهم بزرگ ایران از اقتصاد منطقه و جهان

وزیر راه‌و‌شهرسازی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری راه‌آهن با شرکت تایدواتر خاورمیانه درباره توسعه حمل و نقل ریلی غلات از بنادر به مرکز لجستیک آپرین تاکید کرد: مردمی شدن اقتصاد در کشور نیازمند سیاستگذاری و تصمیم گیری‌های سهل و آسان دارد تا اعتماد بخش خصوصی به بهترین شکل جلب شود.

سهم راه‌آهن در طرح جامع لجستیک یکی از حلقه‌های مهم و اساسی مسیر آپرین
به گزارش خبرنگار صنعت حمل و نقل آنلاین محمد اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه در طرح جامع لجستیک سهم راه‌آهن مشخص بوده و یکی از حلقه‌های مهم و اساسی در این مسیر آپرین است، اظهار داشت: نکته حائز اهمیت در این زمینه مردمی شدن اقتصاد کشور برای ماندگاری بیش از پیش است که این اتفاق نیاز به سیاستگذاری و تصمیم گیری سهل و آسان روان دارد که اعتماد بخش خصوصی جلب شود.
وی افزود: در این زمینه با عملکرد صحیح و با جهت گیری های منطبق با اهداف و سیاست ها، باید سرمایه گذاری ها را توسعه دهیم که امروز با امضای این تفاهمنامه یک اراده ۲هزار میلیاردی بخش غیردولتی را شاهد هستیم که با ۴۲ هزار سهامدار تأثیر مستقیم بر زندگی مردم خواهد داشت.
توسعه حمل و نقل به شکل درب تا درب
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای رشد اقتصادی باید سرمایه‌ها در مسیر مولد و تولید و کارآفرینی فعال شود، گفت: با این قرارداد توسعه حمل و نقل به شکل درب تا درب خواهد بود که به این طریق محصولات غذایی بدون دخالت دست و نیروی انسانی تخلیه و بارگیری جا به جا خواهد شد.
الزام اتصال ریل به مراکز تولید
وی با اشاره به اینکه در این حوزه باید ریل به مراکز تولید وصل باشد، تصریح کرد: در سال ۹۸، ۵۶۰ میلیون تن بار توسط حمل و نقل جاده‌ای و ۴۷ میلیون تن توسط حمل و نقل ریلی جابجا شد. تخلیه و بارگیری در بنادر از ۱۴۷ میلیون تن در سال ۹۷ به ۱۷۲ میلیون تن در سال ۹۸ رسید و با رشد ۱۶ درصدی ضرورت دارد مراکز بار به ریل متصل شود. ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی اصلی و فرعی داریم و ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در دست ساخت و مطالعه است که پیش بینی می‌شود در ۵ سال آینده بتوانیم به رقم ۲۸ هزار کیلومتر خط ریلی دست یابیم.
سهم بزرگ ایران در اقتصاد منطقه و جهان
به گزارش صنعت حمل و نقل آنلاین، محمد اسلامی در پایان گفت: با توسعه زیرساخت‌ها و اتصال ریل به مراکز بار و تشکیل لجستیک شرایطی پیش خواهد آمد که در واقع ما بتوانیم بگوییم که طبق برنامه حرکت کرده‌ایم. بدون شک لجستیک قدرتمند کمک خواهد کرد که ایران بتواند سهم بزرگی در اقتصاد منطقه و جهان داشته باشد.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها