تفاهم‌نامه سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت تایدواتر خاورمیانه برای خرید ناوگان ریلی و ساخت ترمینال غلات برای حمل کالاهای اساسی از بنادر ‌امام خمینی ( ره) و شهید رجایی به مرکز لجستیک آپرین به امضا رسید.

بازگشت به نوشته‌ها

تفاهم‌نامه سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت تایدواتر خاورمیانه برای خرید ناوگان ریلی و ساخت ترمینال غلات برای حمل کالاهای اساسی از بنادر ‌امام خمینی ( ره) و شهید رجایی به مرکز لجستیک آپرین به امضا رسید.

تفاهم‌نامه سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت تایدواتر خاورمیانه برای خرید ناوگان ریلی و ساخت ترمینال غلات برای حمل کالاهای اساسی از بنادر‌امام خمینی ( ره) و شهید رجایی به مرکز لجستیک آپرین به امضا رسید.
به گزارش خبرنگار دوماهنامه ندای حمل و نقل ریلی، در این تفاهم نامه که توسط مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا و مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه به امضا رسید، شرکت راه آهن برای خرید ۶۰۰ دستگاه واگن باری فله و کانتینربر از این سرمایه گذاری حمایت می کند.
*** تفاهم نامه توسعه همکاری‌های ریلی در زمینه حمل ونقل غلات از بنادر
دو طرف دراین تفاهم نامه بر توسعه همکاری‌های ریلی در زمینه حمل ونقل غلات از بنادر یادشده به مرکز لجستیک آپرین واحداث و بهره برداری از شبکه خطوط فرعی ریلی در اسلکه‌های بندرامام و شهیدرجایی و حمل مستقیم غلات از کشتی به قطار توافق کردند.
هدف از امضای این تفاهم نامه و انجام سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش، تسهیل بیشتر حمل مستقیم و منظم کالاهای اساسی از بنادرامام (ره) و شهید رجایی از طریق شبکه ریلی به مقاصد داخلی در راستای افزایش سهم حمل ونقل ریلی در جابجایی بار در کشوراست.

اجرای بندهای ۲۴ و۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه
این تفاهم نامه در اجرای بندهای ۲۴ و۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه “ابلاغی مقام معظم رهبری” در خصوص اولویت توسعه حمل ونقل ریلی و ایجاد مزیت رقابتی دراین بخش با مشارکت بخش خصوصی به امضا رسید.
افزایش سهم راه‌آهن در جابجایی بار، حفظ محیط زیست، کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها، کاهش آمار تصادفات رانندگی، تشویق بخش خصوصی به انجام سرمایه‌گذاری و نوسازی ناوگان ریلی باری در گردش، اجرای مصوبات ستاد مراکز لجستیک کشور، حمایت بیشتر از توسعه ترانزیت ریلی کالا و اتصال شبکه ریلی به مراکز بزرگ اقتصادی، تجاری و صنعتی در مبادی ورودی و خروجی در کریدور شمال – جنوب از مهمترین مزیت‌های امضای این تفاهم‌نامه بین شرکت راه‌آهن و شرکت تایدواتر خاورمیانه است.
در این تفاهم نامه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران متعهد شده است که نسبت به صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاری طبق ضوابط و مقررات و اختیارات قانونی و جانمایی اراضی مورد نظر در مرکز لجستیک آپرین و تحویل اراضی به سرمایه‌گذار برای آغازاجرای پروژه‌های یادشده اقدامات لازم را به عمل آورد.

اخذ مجوزهای قانونی جهت اتصال خطوط ریلی اسکله‌های بنادرامام خمینی(ره) وشهیدرجایی به شبکه
به گزارش خبرنگار دوماهنامه ندای حمل و نقل ریلی، همکاری لازم با سازمان بنادرودریانوردی به منظور اخذ مجوزهای قانونی جهت اتصال خطوط ریلی اسکله‌های بنادرامام خمینی(ره) وشهیدرجایی به شبکه برای افزایش تردد قطارهای برنامه‌ای و انجام اقدامات مورد نیاز به منظور استفاده سرمایه ‌گذار از تسهیلات مالی موضوع ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و برخورداری سرمایه گذار از مزایای تبصره یک ماده ۶۶ قانون مبنی بر دسترسی آزاد به شبکه ریلی کشور ازدیگر توافقات دو طرف در اجرای این تفاهم نامه است.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها