دومین جلسه کارگروه حمل و نقل ترکیبی

بازگشت به نوشته‌ها

دومین جلسه کارگروه حمل و نقل ترکیبی

به نقل از روابط عمومی انجمن دومین جلسه کارگروه حمل و نقل ترکیبی، ۲۶ خرداد ۹۸ در ساختمان شماره ۳ اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران با حضور متخصصین حوزه حمل ونقل ترکیبی تشکیل گردید.

جلسه مذکور به ریاست آقای مهندس فروزش رییس کارگروه حمل و نقل ترکیبی، با موضوع “بررسی تاثیر مراکز لجستیک بر افزایش سهم حمل و نقل ریلی” برگزار شد. در ابتدای جلسه به منظور ایجاد هماهنگی و آغاز بحث خلاصه ای از “سند آمایش مراکز لجستیک” مرور شد.

سپس در بررسی سند آمایش مراکز لجستیک، اعضای کارگروه معتقد بودند تلاش ارزشمندی در تدوین سند مذکور صورت گرفته و اجرای آن نیاز به مد نظر قرار دادن مواردی نظیر مشکلات تامین مالی، مشکلات هماهنگی و جلب مشارکت سازمانهای مختلف مرتبط (گمرک، انبارهای عمومی و … )دارد. لذا مقرر شد کارگروه حمل و نقل ترکیبی به منظور همکاری با بخش دولتی بویژه راه آهن ج.ا.ا. در طرحهای اجرای مراکز لجستیک، از پتانسیل بخش خصوصی و انجمن حمل و نقل ریلی استفاده نماید.‌

از پیشنهادات دیگری که در راستای افزایش حمل و نقل ترکیبی مطرح گردید، می توان به بررسی نرخ حمل و نقل ترکیبی در مسیرهای معین و پیشنهاد نرخ های رقابتی برای حمل و نقل ریلی اشاره نمود. تمرکز بر راهکارهای بهبود فرایندها و عملیات به عنوان دیگر راهکار افزایش مزیت رقابتی مطرح گردد.

علاوه بر موارد فوق الذکر مقرر گردید اعضا در جهت شناسایی و ارائه ظرفیتهای مراکز لجستیکی و پتانسیلهایی که توسط بخش خصوصی وجود دارد اقدام نمایند.

در نهایت پیشنهاد گردید در توسعه حمل و نقل ترکیبی علاوه بر شکل رایج آن از طریق واگنهای مسطح و لبه کوتاه، به بررسی توسعه حمل و نقل ترکیبی از طریق واگنهای لبه بلند و مخزن دار نیز پرداخته شود.

لینک کوتاه خبر: https://rtcguild.ir/26-03-98

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها