وزیر راه‌و‌شهرسازی پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه ریلی و جاده‌ای را برای امسال اعلام کرد: افتتاح راه‌آهن خواف- هرات پاییز امسال با حضور روسای جمهور دو کشورایران‌ و‌افغانستان

بازگشت به نوشته‌ها

وزیر راه‌و‌شهرسازی پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه ریلی و جاده‌ای را برای امسال اعلام کرد: افتتاح راه‌آهن خواف- هرات پاییز امسال با حضور روسای جمهور دو کشورایران‌ و‌افغانستان

به گزارش روابط عمومی انجمن به نقل از سایت خبری صنعت حمل‌و‌نقل، محمد اسلامی وزیر راه‌و‌شهرسازی با حضور دربرنامه نگاه یک از شبکه یک سیما، پروژه‌های ریلی و جاده‌ای دولت را تا پایان امسال و حداکثر پایان دولت دوازدهم برشمرد.
وزیر راه و شهرسازی، گفت: حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی اصلی یا خطوط ریلی دوم تا پایان دولت دوازدهم از اواسط سال جاری به بعد، افتتاح خواهد شد که مهمترین آنها راه‌آهن خواف- هرات است.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در قبال تکمیل راه آهن خواف- هرات که شامل اجرای ۶۶ کیلومتر خطوط ریلی بوده، عمل کرده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: راه آهن خواف- هرات ، پاییز امسال با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح می شود. با افتتاح این خط ریلی، ایران با ریل به افغانستان متصل می شود. در خصوص اتصال این خط ریلی به هرات نیز، دولت افغانستان تعهد کرده است تا خطوط ریلی را تا هرات ادامه دهد.

وی از دیگر پروژه های ریلی قابل افتتاح در سال جاری را خط ریلی یزد- اقلید و اتصال آن به شبکه سراسری ریلی برشمرد و افزود: اتصال بستان آباد به ایستگاه کاروان در تبریز از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح امسال است. همچنین، اتصال و بهره‌برداری از راه آهن رشت- بندر کاسپین و زاهدان- چابهار، خط دوم بافق- زرین شهر و خط دوم قزوین- زنجان تا پایان دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

به نقل از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی پروژه خط آهن چابهار- زاهدان را سخت ترین پروژه ریلی عنوان کرد و توضیح داد: در این مسیر، همکاران به شکل دو شیفت در حال فعالیت هستند و ریل گذاری این خط از روزهای آینده آغاز خواهد شد. تلاش می کنیم تا این خط ریلی تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

اسلامی در خصوص فاز دوم آزادراه تهران- شمال نیز، گفت: ۲۰۰۰ میلیاردتومان باید فراهم شود تا باند رفت فاز دوم آزادراه تهران- شمال به افتتاح برسد. همچنین کنارگذر جنوبی تهران (آزادراه غدیر) که پروژه مهمی است، امسال افتتاح می شود.

وی افزود: در مجموع ۵۸۰ کیلومتر آزادراه طی سال جاری افتتاح می شود که بخشی ازآنها شامل اصفهان- شیراز، اراک- خرم آباد به اضافه کنارگذر شرقی اصفهان، است.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها