۲۲۳ میلیارد تومان ارزش هشتمین مرحله بهره برداری از ناوگان ریلی

بازگشت به نوشته‌ها

۲۲۳ میلیارد تومان ارزش هشتمین مرحله بهره برداری از ناوگان ریلی

به گزارش خبرنگار دوماهنامه ندای حمل و نقل ریلی به نقل از صنعت حمل و نقل آنلاین مراسم هشتمین مرحله بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید (ورود ۷۰ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی) وافتتاح اولین لکوموتیو در شرکت واگن پارس با بهره برداری از خط تولید لکوموتیو با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا برگزار شد.

در مرحله هشتم بهره برداری از تولیدات ناوگان ریلی، ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به ارزش ۲۲۳ میلیارد تومان در سال ۹۹ به بهره برداری رسید. این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس در تهران و اراک به صورت زنده برگزار شد.

۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش ۱۱۵۶ میلیارد تومان
در سال جهش تولید و در مجموع هشت مرحله، ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش ۱۱۵۶ میلیارد تومان به شبکه ریلی وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
در این مراسم، اولین لکوموتیو پارس ۳۳ و خط تولید لکوموتیو شرکت واگن پارس به بهره‌برداری رسید.
در این مرحله ۶۷ دستگاه واگن باری نو، ۲ دستگاه خودکشش ترنست نو و ۱ دستگاه لکوموتیو بازسازی شده به بهره برداری رسید که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت‌های داخلی تولید و یا بازسازی شده، برای ۲۳۴ نفر اشتغال‌زایی شده و صرفه جویی ارزی ۲/۸ میلیون یورویی به دنبال داشته است.

واگن پارس، فولاد درخشان، مپنا لکوموتیو و واگن سازی کوثر، شرکت‌های سازنده و بازسازی کننده ناوگان در این مرحله هستند و شرکت‌های سرمایه‌گذار این ناوگان پویا ترابر پیشتاز، آذرکیا تجارت، حمل ونقل ریلی رجا و مپنا است.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها