پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در دهه فجر ۱۳۹۸ اعلام شد:بهره‌برداری نزدیک به ۱۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل و نقل

بازگشت به نوشته‌ها

پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در دهه فجر ۱۳۹۸ اعلام شد:بهره‌برداری نزدیک به ۱۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل و نقل

مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: در ایام مبارک دهه فجر امسال وزارت راه و شهرسازی ۳۶۸ پروژه را افتتاح خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی قربانی،‌مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی درخصوص پروژه‌های این وزارتخانه که قرار است در دهه فجر ۱۳۹۸ افتتاح شوند، ضمن تبریک این ایام اظهار داشت: در دهه مبارک فجر امسال در حوزه حمل و نقل، مسکن و شهرسازی (بدون در نظر گرفتن مسکن مهر) شاهد افتتاح ۳۶۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۳۵ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۷۲ پروژه در حوزه حمل و نقل با اعتباری بالغ بر ۱۷۷۹ میلیارد تومان و ۹۳ پروژه در حوزه مسکن و شهرسازی با اعتباری بیش از ۵۵۵ میلیارد تومان است که ۳ پروژه نیز در بخش هواشناسی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان آماده افتتاح خواهد بود.

دبیر کمیته آمار بخشی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهم پروژه‌های قابل افتتاح در بحش‌های حمل و نقل، مسکن و ساختمان در دهه فجر ۱۳۹۸ بیان داشت:‌ اهم پروژه‌های قابل افتتاح در ایام دهه فجر امسال شامل احداث ۹۵ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و باند دوم با اعتباری بالغ بر ۲۳۸ میلیارد تومان، احداث، بهسازی و آسفالت ۹۶۲ کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان و رفع ۲۸ نقطه (‌مقطع) پرحادثه با اعتباری بالغ بر ۸۳ میلیارد تومان اشاره داشت.

وی افزود: همچنین در حوزه بندری انجام ۳ پروژه توسعه و تجهیز بنادر با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان را خواهیم داشت و انجام پروژه بهسازی و نوسازی علایم و ارتباطات در ۴۷ ایستگاه ریلی و بهره‌برداری از  مرکز تعمیرات لکوموتیو درمشهد با اعتباری بالغ بر۲۴ میلیارد تومان از اهم پروژه‌هایی است که در حوزه ریلی افتتاح می‌شوند.

مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در ادامه گفت: انجام ۹ پروژه با هدف توسعه و تکمیل فرودگاه‌های کشور به میزان ۹۵۰۶ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۶۱۳ میلیارد تومان از اهم پروژه‌هایی است که در حوزه هوایی انجام می‌گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: افزود: در شهرهای جدید و حوزه بازآفرینی شهری انجام ۱۰۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۳۴ میلیارد تومان از اهم پروژه‌ها در این بخش به شمار می‌آیند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها