جای پدر صنعت ریلی در افطاری فرزندان خود خالی بود!

بازگشت به نوشته‌ها

جای پدر صنعت ریلی در افطاری فرزندان خود خالی بود!

تین نیوز

مراسم افطاری انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی، انجمن تولیدکنندگان واگن،  لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی و کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی راه آهن یکشنبه 19 فروردین ماه 1403 در حالی برگزار شد که به رغم دعوت از مدیرعامل و معاونان شرکت راه آهن، جای آنها در این مراسم خالی بود!

مراسم افطاری بخش خصوصی صنعت ریلی که در سال های اخیر با محوریت کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی راه آهن و همراهی شرکت های ریلی برگزار می شد امسال با همکاری و حمایت دو انجمن صنفی بخش خصوصی – انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته ، انجمن تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی – به شکل بزرگ تر و شایسته تری برگزار شد.

انتظار می رفت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که بازوی حاکمیتی صنعت ریلی به شمار می رود و کسوت زعامت و پدری این صنعت را قامت خود می بیند حضور پررنگی در این مراسم معنوی داشته باشد اما با وجود دعوت از مدیرعامل راه آهن و معاونان این شرکت، هیچ یک از آنها در این مراسم حضور نیافتند.

البته تعدادی از مدیران میانی راه آهن در این مراسم حضور داشتند ولی جای خالی مسئولان ارشد راه آهن که در این مراسم به شدت به چشم می آمد؛ به ویژه آن که در این افطاری از پیشکسوتانی همچون پرویز عالیوند تقدیر به عمل آمد و تفاهمنامه ای نیز بین دو انجمن صنفی ریلی و کانون فارغ التحصیلان مهندسی راه آهن به امضا رسید.

سال جدید را در حالی آغاز می کنیم که امید می رود تقابل هایی که در سالیان اخیر بین شرکت راه آهن و شرکت های خصوصی و تشکل های صنفی ریلی شاهد آن بودیم، در این سال رنگ دوستی به خود بگیرد، گرچه برای تحقق این امید لازم است راه آهن از فرصت هایی همچون مراسم افطاری یکشنبه 19 فروردین 1403 که می تواند مهر و محبت و تعامل را جایگزین تقابل کند، با روی گشاده تری استقبال نماید.

 

 

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها