توکاریل قرارداد خارجی برای تامین ناوگان ندارد

بازگشت به نوشته‌ها

توکاریل قرارداد خارجی برای تامین ناوگان ندارد

مدیر مالی توکا ریل در خصوص قرارداد این شرکت با واگن پارس در خصوص 100 دستگاه واگن در سال جاری گفت: در حال حاضر و تا به این لحظه، شرکت توکاریل هیچ‌گونه مذاکره جهت عقد قرارداد با سرمایه‌گذار خارجی انجام نداده است و تمامی واگن‌های مورد نیاز خود را از طریق شرکت داخلی واگن پارس تهیه می‌کند.

ب چندی پیش شایعاتی در خصوص قرارداد توکاریل با سرمایه‌گذار خارجی شنیده می‌شد. در همین خصوص امید سخایی، مدیرمالی توکاریل گفت: شایعات مطرح شده در خصوص این مجموعه صحت ندارد، به‌طور مثال و جهت شفاف شدن موضوع باید به 6 محوره بودن واگن‌های شرکت اشاره کرد که نمونه خارجی ندارد تا با آن‌ها در این راستا وارد مذاکره شویم.

سخایی در ادامه اظهار داشت: هم‌اکنون توکا قراردادی دویست دستگاهی با شرکت واگن پارس دارد که این قرارداد در فازهای مختلف در حال اجرا است که تاکنون 20 دستگاه تحویل داده شده و 20 دستگاه دیگر نیز در حال آماده‌سازی برای تحویل است.

وی با اشاره به اینکه این واگن‌ها 6 محوره است و نمونه خارجی ندارد و تنها از طریق شرکت داخلی واگن پارس تهیه می‌شود گفت: تلاش ما بر این است که تا پایان سال بتوانیم 60 تا 80 دستگاه واگن را تحویل بگیریم؛ اما اکنون به دلیل مشکلات مالی قادر به تحویل این واگن‌ها نیستیم.

مدیرمالی توکاریل همچنین اظهار داشت: طبق برنامه تلاش بر این است که تا پایان سال مالی جاری تعداد واگن‌های تحویل گرفته شده به 100 واگن برسد. ترجیح ما بر این است که واگن‌های خود را از شرکت‌های داخلی تأمین کنیم مگر اینکه شرایط خاصی پیش بیاید و مجبور شویم که با برخی شرکت‌های خارجی در این زمینه وارد مذاکره شویم.

سخایی در ادامه با اشاره به اینکه هم‌اکنون درگیر بحث بودجه سال آینده برای ماه بهمن هستیم گفت: تا بهمن‌ماه که بودجه شرکت برای سال بعد تنظیم شود برنامه دیگری در بخش مالی شرکت توکا نخواهیم داشت.

وی یادآور شد: پیشینه عملکرد شرکت توکاریل در سه‌ماهه نخست هر سال نشان‌دهنده این است که این شرکت در فصل بهار به دلیل مشکلات مربوط به برنامه حمل در تعطیلات نوروزی به تناژ پیش‌بینی‌شده نمی‌رسد درنتیجه وضعیت توکاریل در عملکرد سه‌ماهه نخست سال، به دلیل افزایش ریسک‌های بیرونی قادر به پوشش درصد بیشتری از بودجه خود نیست.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها