اضافه شدن واگن‌های تازه به ناوگان رجا تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی

بازگشت به نوشته‌ها

اضافه شدن واگن‌های تازه به ناوگان رجا تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت رجا در جلسه هماهنگی سفرهای نوروزی این شرکت گفت: تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی سری جدید واگن‌های خریداری شده از شرکت‌های واگن سازی داخلی (واگن پارس و پلور سبز) به ناوگان اضافه می‌شود و تا پایان سال 97 هم 120 واگن جدید اضافه خواهد شد.

فرهاد فرهمند، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت رجا در جلسه هماهنگی سفرهای نوروزی شرکت رجا که به منظور ایجاد هماهنگی برای خدمات‌دهی مطلوب به مسافران قطارهای رجا در ایام سفرهای نوروزی، با حضور رؤسای قطارها و ترن‌ست‌رانان این شرکت برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع کار تیمی گفت: اگر یک تیمی هرچند قوی، یکی از اجزایش درست کار نکند و وظیفه‌ها درست و صحیح انجام نشود، نتیجه کار درست نخواهد بود و همهٔ زحمات یک مجموعه بر باد خواهد رفت.

قائم‌مقام مدیرعامل رجا در خصوص اهمیت و جایگاه ویژه روسای قطار و ترن‌ست‌رانان اظهار داشت: تلاش ما این است که موضوع ایمنی را به صورت جدی در سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار دهیم و بر این اساس از رؤسای قطار و ترن ست رانان انتظار می‌رود با دقت و تمرکز بالا حتی در مقابل جزئی‌ترین مشکلات ایمنی هم کوتاه نیایند، چون کوتاهی و سهل‌انگاری در مسائل ایمنی ممکن است به اتفاقات و عواقب جبران‌ناپذیر منجر شود.

عضو هیئت‌مدیره رجا در ادامه این مراسم ضمن تأکید بر اهمیت نظم و انضباط کاری افزود: یکی از نکات مهم مدیریتی نظم و انضباط در کار است، اگر مدیر بالاتر نظم و انضباط را رعایت نکند قطعاً نمی‌تواند در اداره و امر و نهی به زیر مجموعه خود موفق باشد به عبارت دیگر اگر خودمان درست رفتار نکنیم دیگران هم رعایت نخواهند کرد.

فرهمند با اشاره به برخی مشکلات موجود در قطارها گفت: بسیاری از مشکلات داخل قطارها به خاطر سن بالا و فرسودگی ناوگان است که با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمینهٔ توسعه و تأمین واگن این مشکلات حل خواهد شد. در همین زمینه تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی سری جدید واگن‌های خریداری شده از شرکت‌های واگن‌سازی داخلی (واگن پارس و پلور سبز) به ناوگان اضافه می‌شود و تا پایان سال 97 هم 120 واگن جدید اضافه خواهد شد. ضمن این‌که مقدمات و تشریفات خرید تعداد 250 دستگاه واگن هم در حال انجام است که امیدواریم تا 5 سال آینده به ناوگان ریلی رجا اضافه شود.

سرپرست معاونت فنی و رئیس ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی رجا نیز در این مراسم گفت: وظیفه سختی بر دوش همهٔ ما به‌ویژه شما رؤسای قطار و ترن ست رانان است که با توجه به موارد گفته‌شده مدیریت مناسبی داشته باشید و با دقت بیشتر و تمرکز بالا و نظارت کامل بر حسن انجام کارها هم‌چنین با برخورد شایسته با مسافران، سفر خوش و راحتی را برای هم‌وطنان عزیز فراهم آوریم.

مشاور فرهنگی مدیرعامل رجا نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که با اشاره به دعای آغازین سال نو گفت: در عید نوروز به همراه نو شدن طبیعت باید اندیشه‌های ما هم نو شود و در احوال ما نیز تغییر و تحول ایجاد شود.

حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در ادامه رؤسای قطار و ترن‌ست‌رانان را خدمتگزاران مردم خواند و گفت: این پست و مقامی که شما دارید نعمت خدا بر شماست و باید قدردان باشید و زمینهٔ واقعی این شکرگزاری این است که به مردم خدمت کنید؛ بنابراین در خدمت‌رسانی به مردم پیش‌قدم باشید.

وی با ذکر روایاتی از پیامبر (ص) و ائمه معصومین – علیهم السلام- در خصوص خوش‌رفتاری و خدمت به خلق خدا خاطرنشان کرد: باید با مردم مصافحه کنید و با آن‌ها با اخلاق خوب، با محبت و چهرهٔ باز و خندان رفتار کنید؛ زیرا که حسن خلق از ارزشمندترین کارها در نزد خداست.

در پایان این مراسم برخی از رؤسای قطار و ترن‌ست‌رانان به نمایندگی از طرف همکاران خود درخواست‌ها و مشکلات خود را با مدیران ارشد در میان گذاشتند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها