35 دستگاه لکوموتیو بخش خصوصی متوقف است

بازگشت به نوشته‌ها

35 دستگاه لکوموتیو بخش خصوصی متوقف است

در حال حاضر مشکل بزرگ لکوموتیوهای خصوصی که 36 تا 37 درصد حمل بار ریلی را به عهده دارند، این است که بار حمل کرده اما کرایه ای که راه آهن از شرکت های مالک واگن باری وصول کرده به مالکان لکوموتیو پرداخت نمی شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن به نقل از تین نیوز، رئیس کارگروه لکوموتیو انجمن صنفی شرکت های ریلی با بیان این مطلب به خبرنگار این خبرگزاری گفت: متاسفانه با وجود قول های داده شده، این مطالبات ماه به ماه در حال افزایش است  که در همین زمینه نامه ای از انجمن برای راه آهن ارسال و اعلام خطر شده که 35 دستگاه لکوموتیو بخش خصوصی متوقف شده است.

مجتبی لطفی افزود: در این نامه تاکید شده که لکوموتیوهای متوقف، نیاز به تعمیر دارد ولی مالکان پولی برای تعمیر ندارند چون نتوانسته اند مطالبات خود را از راه آهن دریافت کنند و اگر این شرایط اصلاح و مطالبات پرداخت نشود باید منتظر توقف تعداد بیشتری لکوموتیو بود.

رئیس کارگروه لکوموتیو انجمن صنفی شرکت های ریلی عنوان کرد: نکته قابل توجه این است که اکنون گلوگاه حمل و نقل ریلی، لکوموتیو بوده و همه به دنبال تامین لکوموتیو بیشتری هستند.

او گفت: در چنین شرایطی جای تعجب دارد که لکوموتیو مورد نیاز بوده اما تعدادی از آنها متوقف است و شرکت ها برای تعمیر آنها به پول نیاز داند و پول مورد نیاز هم نه کمک است و نه وام بلکه طلب خود شرکت هاست، امادر اختیار آنها قرار نمی گیرد.

وی افزود: در واقع درخواست شرکت ها، پرداخت همان بخش از مطالباتی است که وصول شده و کسی ادعای بیشتری ندارد تا با تامین منابع مالی، کار تعمیرات انجام و لکوموتیو مورد نیاز تامین شود.

این مقام صنفی با تاکید بر این که در مجموع با این سیاست که همه مطالبات در بخش حمل و نقل ریلی به موقع پرداخت شود، موافق است، گفت: این که هم راه آهن و هم شرکت های خصوصی به این سمت بروند که مطالبات یکدیگر را به موقع پرداخت کنند، اقدام درستی است.

لطفی افزود: اما همچنان که تاکید شد، راه آهن نیز باید متعهد به پرداخت مطالبات بخش خصوصی باشد چرا که لکوموتیو، واگن و شبکه هیچ یک به تنهایی نه تنها درآمدی ندارند بلکه هزینه دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به این که راه آهن نیز به دلیل کاهش کمک های دولتی، در تامین هزینه نگهداری خطوط و شبکه با مشکل مواجه بوده و بخش خصوصی هم در بخش لکوموتیو و واگن، نمی تواند روی خطی که کیفییت خوبی نداشته و نگهداری نشده، ایجاد درآمد کند، هر سه بخش لازم است در تامین هزینه ها به یکدگیر کمک کنند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها