پیش بینی 2000میلیارد ریال اعتبار به راه آهن اردبیل – ميانه در لایحه تنظیم بودجه سال 96

بازگشت به نوشته‌ها

پیش بینی 2000میلیارد ریال اعتبار به راه آهن اردبیل – ميانه در لایحه تنظیم بودجه سال 96

معاون حقوقی ، امور مجلس وهماهنگی استان های وزارت راه و شهرسازی گفت: در لایحه تنظیم بودجه سال 96 به راه آهن اردبيل – ميانه ، 2000 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، علیرضا محفوظی معاون حقوقی ، امورمجلس وهماهنگی استانهای وزارت راه و شهرسازی در جلسه بررسي مشكلات راههاي استان اردبیل و راه آهن اردبيل – ميانه که محل سالن جلسات استانداری اردبیل برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: 2000 میلیارد ریال اعتبار مربوط به راه آهن اردبيل – ميانه در لایحه تنظیم بودجه سال 96 پیش‌بینی شده است که از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در این راستا از لایحه بودجه سال 96 تقدیمی دولت به مجلس حمایت کنند.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای راه‌آهن در سطح کشور گفت : از بین پروژه های راه آهن در سطح کشور پروژه هایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را داشته‌اند در اولویت تامین اعتبار قرار گرفته اند و بازدید اخیر معاون برنامه ریزی رئیس جمهور از پروژه راه آهن شمال نیز در همین راستا بوده است.

محفوظي با بیان اینکه 30 درصد مالی پروژه راه آهن اردبیل – میانه توسط قرارگاه خاتم الانبیا در جلسات برگزار شده مورد پذیرش قرار گرفته تصریح کرد: برای تکمیل و بهره برداری از پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه باید منابع اعتباری مشخص و ردیف اعتباری در نظر گرفته شود.

معاون حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی استانهای وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: برخی مشکلات وزارت راه و شهرسازی از جمله مجوز فاینانس راه‌آهن اردبیل – میانه  به علت زیاده‌خواهیهای طرفهای خارجی در بدعهدی آمریکا به برجام بوده است که با پافشاری دولت بر حقوق خود، اخیرا این مشکل نیز حل شده است.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها