پرداخت خسارات وارده به ناوگان ناشی از قصور مأمورین فنی راه آهن و عدم بهره برداری مناسب

بازگشت به نوشته‌ها

پرداخت خسارات وارده به ناوگان ناشی از قصور مأمورین فنی راه آهن و عدم بهره برداری مناسب

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی، جلسه ی انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته با موضوع تصمیم گیری در خصوص مشکلات مربوط به پرداخت خسارات وارده به ناوگان ناشی از قصور مأمورین فنی راه آهن و عدم بهره برداری مناسب از واگن ها با حضور مهندس هادی نژاد”مدیر کل سیر و حرکت”، مهندس مرتضوی “مدیر کل واگن ها”و معاونین ایشان، نمایندگان محترم شرکت های حمل و نقل ریلی باری، دکتر تقی زاده “دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی” و کارشناسان انجمن در محل ساختمان شماره ٣ اتاق بازرگانی تهران برگزار گردید.

پرداخت خسارات وارده به ناوگان ناشی از قصور مأمورین فنی راه آهن و عدم بهره برداری مناسب

در ابتدا جلسه دکتر تقی زاده توضیحی در خصوص پرداخت خسارات وارده به ناوگان ناشی از قصور مأمورین فنی راه آهن و عدم بهره برداری مناسب از واگن ها دادند و در ادامه نمایندگان شرکت های حمل و نقل ریلی مشکلات خود را پیرامون موضوع جلسه و همچنین سایر موضوعات به اطلاع مدیران راه آهن حاضر در جلسه رساندند و ابراز امیدواری کردند که بتوان با همفکری، راه حل مناسبی برای حل این مشکلات در نظر گرفت.

پیگیری موضوعات مربوط به سیر واگن ها از سوی راه آهن

مهندس هادی نژاد، مدیر کل محترم سیر و حرکت به دفاع از اقدامات انجام شده راه آهن پرداختند و تعهد دادند که موضوعات مربوط به سیر واگن ها را با جدیت پیگیری کرده و همچنین برنامه زمانی حمل واگن ها از مبدا تا مقصد را در صورت نیاز در اختیار شرکت های حمل و نقل ریلی قرار دهند. همچنین مهندس مرتضوی مدیر کل واگن ها ابراز امیدواری کردند و در ادامه گفتند: امیدواریم تیم جدیدی که مسئولیت اداره کل واگن ها را در اختیار گرفته با اشرافی که به مسائل فنی موجود دارند بتوانند را ه حل مناسبی را در اسرع وقت برای مشکلات مطرح شده بیابند و در جهت حل این مشکلات گام های عملی برداشته شود.

خسارت وارده به ناوگان بخش خصوصی

دبیر انجمن نیز نظر خود را در خصوص خسارت وارده به ناوگان بخش خصوصی اینگونه بیان کردند: خسارت چه از بعد تعمیرات و قطعاتی که دچار مشکل شده است و چه از بعد هزینه اضافی که برای پارکینگ گرفته شده است و همچنین عدم النفع شرکت ها برای خواب واگنهایشان باید پرداخت شود.

ارائه ۵ راهکار

ایشان همچنین نکات ذکر شده توسط نمایندگان شرکت های حاضر در جلسه بصورت ارائه راهکار در ۵ بند جمع بندی نمودند که به شرح زیر می‌باشد:

-تشکیل کمیته برآورد خسارات وارده به ناوگان ناشی از سهل انگاری مأمورین راه آهن به گونه ای که عدد و ارقامی که توسط این کمیته محاسبه می شود باید به عنوان مطالبات شرکت ها منظور شده و به حساب شرکت های مالک منظور شود و مطالبات ۵ سال گذشته مربوط به پرداخت اینگونه خسارات نیز به مرور باید شناسایی و پرداخت شود.

-معاونت محترم ناوگان و مدیران کل مربوطه باید جلساتی با مدیران کل نواحی داشته باشند و آن ها را نسبت به تکمیل فرم های مربوط به پرداخت خسارت وارده به ناوگان توجیه نمایند. همچنین باید از این مدیران بخواهند فعال عمل کنند و یک فرایندی پیش بینی شود که اگر نواحی خلاف دستور العمل ها رفتار کردند، مرجعی مشخص در راه آهن با آنها برخورد کند.

-مجری تعمیرات ویژه تغییر کرده و راه حلی برای جایگزینی آن پیش بینی شود..

-لازم است به این موضوع رسیدگی شود که چرا با وجود قرارداد بیمه مسئولیتی که وجود دارد و پرداخت هایی که در این خصوص باید توسط بیمه صورت بگیرد، راه آهن در خصوص تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت خسارات اقدامی نمیکند.

-تعمیرات ویژه و جاری به نحوی به شرکت های خصوصی و مالک واگن سپرده شود، همانطور که در بخش خرید قطعات توافقاتی با معاونت ناوگان انجام گرفته است که خود شرکت ها مسئول خرید قطعات باشند.

ایشان همچنین اضافه کردند که ممکن است بعضی از این خواسته ها خیلی خوشبینانه باشد اما باید مشکلات به صورت ریشه ای حل شود.

در پایان این ۵ بند مورد تایید نمایندگان راه آهن قرار گرفت و آمادگی خود را جهت اجرایی شدن این موارد و تعامل بیشتر با بخش خصوصی اعلام کردند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها