رکورد یک و نیم میلیون تنی ترانزیت در راه‌آهن

بازگشت به نوشته‌ها

رکورد یک و نیم میلیون تنی ترانزیت در راه‌آهن

عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته ترانزیت راه ‌آهن با بیان اینکه ترانزیت ریلی در دو سال گذشته ۱۷۰ درصد رشد داشته گفت: میزان ترانزیت به رکورد یک و نیم میلیون تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حسین عاشوری عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته ترانزیت راه ‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سال ۹۴، ۸۵ درصد بارهای جابجا شده از طریق شبکه‌ ریلی بین کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس بوده گفت: یکی از مهمترین درآمدهای ارزی دولت مربوط به ترانزیت ریلی است.

عاشوری با اشاره به رشد ترانزیت در دو سال گذشته اظهار داشت: ترانزیت در سال ۹۳ رشد ۵۰ درصدی و در سال ۹۴ رشد ۱۲۰ درصدی را تجربه کرد.

وی افزود: رشد ۱۷۰ درصدی ترانزیت در دو سال گذشته در کشورمان درآمد ارزی قابل‌توجهی را همراه داشت.

عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته ترانزیت راه ‌آهن با بیان اینکه رکورد ترانزیت به یک و نیم میلیون تن رسیده است افزود: از مهمترین درآمدهای ارزی کشورمان مربوط به حوزه ترانزیت است و هر تن کیلومتر ترانزیت ریلی درآمدی برابر با دو و نیم برابر جابجایی بار داخلی دارد.

عاشوری همچنین با اشاره به یکسان‌سازی تعرفه بار در مسیر کریدور ایران -ترکمنستان‌- قزاقستان به ایلنا، گفت: در سال ۲۰۱۵ توانستیم به طور آزمایشی یکسان سازی تعرفه بار در این مسیر را پیاده کنیم وبرای ادامه این روند جلساتی را با مقامات مسئول این کشورها برگزار خواهیم کرد.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها