راهنمایان گردشگری 40 کشور دنیا، سوار بر پردیس تندروی رجا

بازگشت به نوشته‌ها

راهنمایان گردشگری 40 کشور دنیا، سوار بر پردیس تندروی رجا

قطار تندروی پردیس شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا میزبان راهنمایان گردشگری بین‌المللی در مسیر اصفهان به تهران خواهد بود.

یکی از اولویت‌های صنعت گردشگری کشور، بایستی تعامل با گردشگران خارجی برای تشویق آن‌ها به حضور مکرر در فواصل زمانی مختلف جهت سفر به ایران باشد. چنین ظرفیتی را می‌توان از طریق برگزاری رویدادهای بین‌المللی، برنامه‌های مشارکتی با انجمن گردشگری ورزشی و روستایی بین‌المللی و هم‌چنین فرصت‌آفرینی برای سرمایه‌گذاری در عرصه گردشگری کشور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر ایرانی فراهم کرد.

همه این موارد، اهمیت و جایگاه شبکه ریلی در توسعه صنعت گردشگری کشور را جلوه می‌دهند. تجلی موفقیت‌های سامانه‌های حمل‌ونقل حرفه‌ای و به‌روز، رونق صنعت گردشگری و اشتغال آفرینی مولد و توزیع یکسان گردشگر و منابع مالی در همه شهرهای کشور را سبب خواهد شد. این توزیع، وضعیت فرصت‌آفرینی را برای بخش‌های مختلف سرزمینمان فراهم می‌کند و برای همین، دو صنعت ریلی و صنعت گردشگری را باید مادر صنایع ایران در آینده کشور قلمداد کرد.

از مهمترین مسائل مطرح در اقتصاد مشارکتی ریلی-گردشگری می توان به مواردی همچون استفاده از قطار برای تشویق گردشگری لوکس و غیر لوکس اروپایی‌ها در ایران، توسعه قطارهای گردشگری و کاهش تهدید زا بودن قطارهای روی زمین و زیر زمین اشاره کرد. این توجه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که افزایش تصادفات رانندگی در ایران، خود گواهی آشکار و تمام بر اهمیت توجه به صنعت ریلی و توسعه آن در روزگاری است که به اندازه نیمی از جمعیت کشور، قصد میزبانی از گردشگران خارجی را در افق ۱۰ سال آینده داریم.

در همین خصوص با همکاری شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا و انجمن راهنمایان گردشگری کشور، 300 نفر از راهنمایان گردشگری بین‌المللی  شرکت‌کننده در کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 از 40 کشور دنیا با قطار تندروی پردیس سفر خواهند کرد.

این گروه در تاریخ 18 بهمن‌ماه با قطار پردیس از اصفهان حرکت کرده و ضمن پذیرایی ناهار در قطار، در ایستگاه راه‌آهن کاشان از قطار پیاده شده و پس از بازدید از این شهر با همان قطار به سمت تهران ادامه سفر می‌دهند.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا از آمادگی این شرکت برای انجام سفرهای گردشگری با امکان برگزاری نشست‌ها و جلسات حین سفر، با قطارهای تشریفات و زندگی همچنین سایر قطارهای ویژه این شرکت خبر داد و افزود: سازمان‌ها، نهادها و سایر متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست می‌توانند با شماره تلفن 88347028-021 تماس حاصل کنند.

اشتراک این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها